Link:INB Home|INB English| INB русский язык|INB العربية|INB Türkiye|INB فارسی|INB Español|INB Français|INB Português|INB 國語|INB 中文|INB 日本语|INB 한국어|INB tiếng Việt Yerli Linux dağıtımı Pardus Linux işletim sisteminin 2009 sürümü Temmu
INB forum
[Açık kayıt doğrulamak gerek yok!]Hoşgeldiniz! inbforum.COM Internet No Boundaries Forum, Burada dünyanın tartışmalar etrafında arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz gelin ve bize katılın! Daimi ismi: tr-inbforum.forumotion.com
INB forum
[Açık kayıt doğrulamak gerek yok!]Hoşgeldiniz! inbforum.COM Internet No Boundaries Forum, Burada dünyanın tartışmalar etrafında arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz gelin ve bize katılın! Daimi ismi: tr-inbforum.forumotion.com
INB forum

Hoşgeldiniz! inbforum.COM Internet No Boundaries Forum, Burada dünyanın tartışmalar etrafında arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz gelin ve bize katılın! Daimi ismi: tr-inbforum.forumotion.com

You are not connected. Please login or register

《《《《《《《上一页INBforum   Go down

上一页INBforum》》》》》》》View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1Yerli Linux dağıtımı Pardus Linux işletim sisteminin 2009 sürümü Temmu Empty Yerli Linux dağıtımı Pardus Linux işletim sisteminin 2009 sürümü Temmu Thu Oct 28, 2010 9:37 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]Anadolu Parsı, Temmuz’da şehre inecek
TÜBİTAK/UEKAE desteği ile geliştirilen yerli Linux dağıtımı Pardus Linux işletim sisteminin 2009 sürümü Temmuz’da yansılardaki yerini alacak.
Adını Anadolu parsının latince ismi olan Panthera pardus tulliana’dan alan Linux temelli işletim sistemi Pardus’un yeni sürümü pardus 2009, 17 Temmuz 2009 günü kullanıcıların beğenisine sunulacak.
Pardus 2009′un kararlı sürümünün yayın tarihine kadarki sürüm takvimi ise şu şekilde olacak.

* 27 Mayıs: Alfa* sürümü
* 19 Haziran: Beta* sürümü
* 3 Temmuz: RC* Sürümü
* 10 Temmuz: RC2 Sürümü
Pardus.org.tr‘de yer alan açıklamaya göre, Pardus 2009, kullanıcılara yeni Plasma teknolojisi ve görsel efektlerle zenginleştirilmiş KDE 4 masaüstü ortamını sunacak. Sistem altyapısında ise daha fazla donanıma destek verilecek olan Pardus 2009′da, Ext4 dosya sistemi ile kullanıcılar çok daha kararlı ve performanslı bir sisteme sahip olacak.
Pardus 2009 sürümü, diğer Pardus sürümleri gibi kullanıcılara kullanımı kolay, kararlı, hızlı, güvenli bir masaüstü ortamı ve binlerce özgür yazılımı kolaylıkla kurma ve kullanma şansı verecek.
Pardus 2009 sürümü öncesinde yaşanabilecek hata ve eksiklerin tamamlanması için Pardus 2009 geliştiricileri, deneme sürümlerinin deneyimli kullanıcılar tarafından test edilmesini istiyor. Pardus 2009 testleri için Pardus Test Takımı’na katılabilirsiniz.
* İşletim sistemlerinin yayın öncesi fazları genellikle üçe ayrılır. Bu fazlardan Alfa fazı, işletim sisteminin geliştiricileri tarafından test edildiği, hata çıkma oranı yüksek olabilen sürümü, Beta fazı, test kullanıcıları tarafından geri bildirim alınarak iyileştirmelerin yapılması için test edilen sürümü, RC (Release Candidate / Yayın Adayı) fazı ise, tüketiciye ulaşacak en son sürüme en yakın özelliklerle donatılmış sürümü ifade eder.]

上一页INBforum   Go down

上一页INBforumView previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]