Link:INB Home|INB English| INB русский язык|INB العربية|INB Türkiye|INB فارسی|INB Español|INB Français|INB Português|INB 國語|INB 中文|INB 日本语|INB 한국어|INB tiếng Việt 3ds Max Dersleri Autocad Dosyalarını 3D Max programında nasıl açabilir
INB forum
[Açık kayıt doğrulamak gerek yok!]Hoşgeldiniz! inbforum.COM Internet No Boundaries Forum, Burada dünyanın tartışmalar etrafında arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz gelin ve bize katılın! Daimi ismi: tr-inbforum.forumotion.com
INB forum
[Açık kayıt doğrulamak gerek yok!]Hoşgeldiniz! inbforum.COM Internet No Boundaries Forum, Burada dünyanın tartışmalar etrafında arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz gelin ve bize katılın! Daimi ismi: tr-inbforum.forumotion.com
INB forum

Hoşgeldiniz! inbforum.COM Internet No Boundaries Forum, Burada dünyanın tartışmalar etrafında arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz gelin ve bize katılın! Daimi ismi: tr-inbforum.forumotion.com

You are not connected. Please login or register

《《《《《《《上一页INBforum   Go down

上一页INBforum》》》》》》》View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

13ds Max Dersleri Autocad Dosyalarını 3D Max programında nasıl açabilir Empty 3ds Max Dersleri Autocad Dosyalarını 3D Max programında nasıl açabilir Fri Nov 26, 2010 9:12 pm

Autocad Dosyalarını 3D Max programında nasıl açabiliriz?

Aşağıda Auto cad programında çizilmiş bir oda planı görülmektedir. Buplan ile 3d max programında modelleme yapmak istiyorum. Bu planboyutlarına bakarak 3d max de sıfırdan çizebiliriz. Ancak bu planı maxprogramın da açmak işimi daha da kolaylaştıracaktır.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Öncelikle çizimi masaüstüne kaydediyorum. Farklı kaydet komutu işimize yarayacaktır.

Autocad programını kapatıp 3d max programını açıyoruz. File menüsünden import seçeneğine tıklıyoruz..

Açılan pencereden dosya türü olarak AutoCAD Drawing [*.DWG,*.DXF] seçeneğini seçiyoruz. Ve Aç diyerek işlemi gerçekleştiriyoruz.

Aşağıdaki pencerenin açılmış olması gerekiyor.(not: Eğer aşağıdakipencere yerine bir uyarı yazısı çıkıyorsa bu iki program arasındakisürüm farkından kaynaklanır. Böyle bir durumda autocad i tekrar açıpoda planını kaydederken dosya türü olarak autocad 2004 olanı seçmekçözüm sağlayacaktır)

Açılan pencerede bazı noktaları işaretledim. Bunlardan biraz bahsedelim..

Rescale: tekrar birim ayarı yapmamızı sağlar? eğer seçili alanda yazan birim size uydun değilse rescale ile değiştirebilirsiniz.

Weld: bu seçeneği işaretlersek autocad de line ileçizdiğimiz çizgileri spline?a çevirecek. (polyline) (bu komutudeneyerek aradaki farkı daha net anlayabilirsiniz.)

Pencerenin ikinci sekmesi layer kısmıdır. Burada autocad programındaoluşturduğumuz layerları görebiliyorsunuz. 3d maxde görünmesiniistemediğiniz layerları üzerine tıklayarak iptal edebilirsiniz. Benölçü layerını iptal ettim.

Bu işlemden sonra ok e tıklıyoruz ve planımız 3d max de açılmış bulunmakta. top görüntüsünü ekledim?.

Kolay gelsin.]

上一页INBforum   Go down

上一页INBforumView previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]