Link:INB Home|INB English| INB русский язык|INB العربية|INB Türkiye|INB فارسی|INB Español|INB Français|INB Português|INB 國語|INB 中文|INB 日本语|INB 한국어|INB tiếng Việt 3ds Max Dersleri Bump - Displace Map Oluşturmak İçin Nvidia Normal Map
INB forum
[Açık kayıt doğrulamak gerek yok!]Hoşgeldiniz! inbforum.COM Internet No Boundaries Forum, Burada dünyanın tartışmalar etrafında arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz gelin ve bize katılın! Daimi ismi: tr-inbforum.forumotion.com
INB forum
[Açık kayıt doğrulamak gerek yok!]Hoşgeldiniz! inbforum.COM Internet No Boundaries Forum, Burada dünyanın tartışmalar etrafında arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz gelin ve bize katılın! Daimi ismi: tr-inbforum.forumotion.com
INB forum

Hoşgeldiniz! inbforum.COM Internet No Boundaries Forum, Burada dünyanın tartışmalar etrafında arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz gelin ve bize katılın! Daimi ismi: tr-inbforum.forumotion.com

You are not connected. Please login or register

《《《《《《《上一页INBforum   Go down

上一页INBforum》》》》》》》View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

13ds Max Dersleri Bump - Displace Map Oluşturmak İçin Nvidia Normal Map Empty 3ds Max Dersleri Bump - Displace Map Oluşturmak İçin Nvidia Normal Map Fri Nov 26, 2010 8:54 pm

Bu dersimizde Bump - Displace Map Oluşturmak İçin Nvidia Normal Map Kullanımını göstereceğim.

Bump - Displace Map de kullanmak için genelde aynı resmin siyah beyaz halini alırız

Nvidia normal map kaliteli bump dokuları oluşturmak için kullanışlı bir photoshop eklentisi.

Eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Arada eklenti adresleri degisiyor. http://developer.nvidia.com/adresinde normal map diye arama yaparsanız da aynı sayfayaulaşabilirsiniz.

Dosyayı indirip kurduktan sonra indireceginiz dosyayı kurarken 32 bitPS'nin olduğu yolu gösterin, çünkü 64'de çalıştıramadım ben.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kısaca menülerine deginelim.

Genel olarak kalitenin ayarlandıgı yer, Height Generation Kısmı

Min z degeri ve scale degeri z ekseninde girilecek detayı gösteriyor

3×3 5×5 gibi giden ayarlarda taramayı yaparken girecegi detay seviyesi olarak tanımlanabilir (4 sample uygun bence)

Wrap ve invert x,y,z ayarları resmi döndürmek için kulanılıyor.

Add Height to Normal Map Kutucugunu işaretli olarak kullanın bu normal mape eklemek için gerekli.

Geri Kalan Ayarları Kurcalayarak zaten çözebilirsiniz.

Çıkan map'ın çok aşırı kaçmaması için biraz blur verip renkdoygunluklarını birbirlerine yaklaştırmak 3d programlarında pek çoknoktacığın oluşturulması (render edilirken) için harcanacak zamandankurtarır bizi.

Kısaca Bir Örnek Yapalım:

Önce Örnek Bir Doku Resmi Resme Bulalım:

Resmimize Normal Map Uygulayalım

Ben Üst Resimdeki Ayarları Kullandım.

Sonuç:

Gaussian Blur Uygulayalım (Yuzeylerdeki Detayları Azaltmak İçin) 3 Oranında Uyguladım Ben.

Sonuç :

Max i Açıyoruz Ve Plane Oluşturuyoruz.

m'ye basıp material editörü açıyoruz

Resimdeki Gibi Normal Mapimizi Displac. Kanalına Atıyoruz Difuse Kanalına da Resmin Orjinalini atıyoruz

F9'u Basıp Sonucu Görebiliriz

İyi Çalışmalar.]

上一页INBforum   Go down

上一页INBforumView previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]